امروز: شنبه 25 مرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

سوراخکاری

سوراخکاریدسته: مکانیک
بازدید: 68 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 18626 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 47

سوراخکاری مقدمه ای بر تکنولوژی ماشین کاری تکنولوژی صنعتی از زمان های قدیم که همه چیز به صورت دستی ساخته می شده آغاز و تا زمان حال که تولید به صورت روشهای تمام اتوماتیک انجام می شود ادامه دارد در این تحولات ماشین های ابزار نقش مهمی ایفا کرده اند یک نکته مهم در رابطه با تکنولوژی تولید مدرن این است که کار های ماهرانه صنعتی نظیر قالبسازی، ا

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

سوراخکاری

مقدمه ای بر تکنولوژی ماشین کاری

تکنولوژی صنعتی از زمان های قدیم که همه چیز به صورت دستی ساخته می شده آغاز و تا زمان حال که تولید به صورت روشهای تمام اتوماتیک انجام می شود ادامه دارد. در این تحولات ماشین های ابزار نقش مهمی ایفا کرده اند.

یک نکته مهم در رابطه با تکنولوژی تولید مدرن این است که کار های ماهرانه صنعتی نظیر قالبسازی، ابزار سازی و ماشین کاری دقیق را باید هم ارزش تحصیلات دانشگاهی در نظر گرفت.

تعریف ماشین ابزار:

ماشین های ابزار گروهی از ماشین ها هستند که می توانند همانند خود را بسازند.  

ماشین های ابزار اولیه:

اولین ماشین های ابزار، یعنی ماشین تراش و درل کمانی با دست ساخته شدند وتاریخ پیدایش آن ها به 1200 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

شکل 1-3 (نمونه ای از ماشین ابزار های اولیه)

اولین ماشین ابزار واقعی یک ماشین سوراخ تراشی بود که توسط جان ویلکینسون در سال 1774 اختراع گردید. با بکار گیری این ماشین جیمز وات توانست ماشین بخار خود را تکمیل کند.

سوراخ کاری

بطور کلی سوراخ کاری یک نوع عملیات براده برداری است که برای تهیه و تولید سوراخ های گرد در مواد مختلف صورت می گیرد. عملیات سوراخ کاری با ماشین مته ها انجام می شود . برای ایجاد سوراخ حرکت گردشی مته ونیروی عمودی رو به پایین لازم است.

شکل 2-3(حرکت گردشی مته و نیروی رو به پایین)

ماشین های مته زنی

تعریف :ماشین مته زنی نوعی ماشین ابزار است که قطعه کار ومته روی آن بسته شده وتوسط آن می توان

سوراخ هایی در قطعه کار ایجاد کرد. نوع ماشین مته بر اساس نوع عملیات سوراخ کاری، ابعاد قطعه کار و تنوع عملیات انتخاب می شود.

انواع ماشین ها ی مته زنی 

قیمت فایل فقط 3,900 تومان

خرید

برچسب ها : پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , Drilling , , سوراخکاری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر