امروز: جمعه 24 مرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

زندگینامه شهید قلخانی

زندگینامه شهید قلخانیدسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 82 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 24 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 36

شهید محمد حسین قلخانی فرزند حضرت در تاریخ 111332 در شهرستان تویسركان در دامان خانواده‌ای مذهبی و در كلبه‌ای محقر، اما سرشار از مهر و محبت دیده به جهان گشود تحصیلات رشته‌ی طبیعی (علوم تجربی) به ادامه‌ی تحصیل پرداخت با وجود این كه خانواده ی وی با مشكلات اقتصادی مواجه بود، اما این مشكلات هرگز سد راه وی نشد و او ضمن تحصیل، اوقاعت فراغت را ب

قیمت فایل فقط 2,900 تومان

خرید

زندگینامه شهید قلخانی

شهید محمد حسین قلخانی فرزند حضرت در تاریخ 1/1/1332 در شهرستان تویسركان در دامان خانواده‌ای مذهبی و در كلبه‌ای محقر، اما سرشار از مهر و محبت دیده به جهان گشود.

تحصیلات

رشته‌ی طبیعی (علوم تجربی) به ادامه‌ی تحصیل پرداخت. با وجود این كه خانواده ی وی با مشكلات اقتصادی مواجه بود، اما این مشكلات هرگز سد راه وی نشد و او ضمن تحصیل، اوقاعت فراغت را به كار مشغول می‌شد تا هزینه‌‌ی تحصیل را فراهم نماید. شهید قلخانی از همان دوره‌ی كودكی علاقه‌ی وافری به شغل خلبانی و پرواز در آسمان و ماجراجویی داشت.

به همین منظور با استعدادی كه در وجود او نهفته بود و با سعی و تلاشی كه از خود نشان داد، سرانجام در خردادماه سال 1353 موفق به اخذ دیپلم طبیعی گردید. شهید قلخانی پس از دریافت دیپلم، بلافاصله به دانشكده‌ی خلبانی نیروی زمینی ارتش (هوانیروز) مراجعه و ثبت‌نام كرد.

پس از موفقیت در آزمون ورودی و انجام تست جسمانی و مصاحبه، به آرزوی دیرینه‌ی خود یعنی پرواز در آسمان رسید. پس از طی دوره‌های آموزشی و رزمی و كلاس‌های زبان انگلیسی به درجه‌ی ستوان سومی نایل گردید.

شهید قلخانی دوره ی خلبانی هلی كوپتر را در تاریخ 29/4/1356 در همان سال، دوره ی هلی كوپتری كبرا را در تاریخ 27/11/1356 با موفقیت به پایان رسانید. دیگر او به یك عقاب تیز چنگ و بلند پرواز آماده ی دفاع از سرحدات ایران عزیز تبدیل شده بود .

شركت در تظاهرات مردم اصفهان

با وجود این كه در طول مدت آموزش خلبانی، رژیم ستم شاهی در ایران حكمفراما بود و انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمنی و با به شهادت رسیدن حاج آقا شمس‌آبادی، راهپیمایی عظیم مردم اصفهان به اوج خود رسیده بود، شهید قلخانی با آن روحیه‌ی مذهبی كه در وجود او نهفته بود، به فرمان امام خمینی، به همراهی تعدادی از خلبانان و همافران، در تظاهرات و راهپیمایی‌های مردم اصفهان شركت می‌نمود، كه توسط عمال سرسپرده رژیم، این عزیزان شناسایی و بازداشت شدند.

چون بازداشت وی با پیروزی انقلاب اسلامی مصادف گردید ، به حكم دادگاه تبرئه و ازبازداشت رها گردید. بدین ترتیب زندگی جدید وی در راه اعتلای جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید .

عملیات

در سال 1358 در حالی كه حكومت نوپای جمهوری اسلامی ایران هنوز تشكل نیافته بود، منافقین كوردل و اشرار در كردستان دست به شورش زده و خواستار خودمختاری برای كردستان شدند. شهید قلخانی همراه تعدادی دیگر از خلبانان شجاع هوانیروز به منطقه‌ی كردستان اعزام و با شركت در چندین عملیات رزمی هوایی و به لطف و یاری خداوند بدون هیچ گونه سانحه‌ای منافقین و اشرار مسلح را در هم كوبیدند و منطقه را از لوث وجود این از خدا بی‌خبران پاك نمودند تا نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی و بسیجیان در تمامی مناطق آزاد شده، مستقر گردند.

قیمت فایل فقط 2,900 تومان

خرید

برچسب ها : پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , زندگینامه شهید قلخانی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر