امروز: شنبه 25 مرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

زندگی نامه کلبرگ

زندگی نامه کلبرگدسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 73 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 6879 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 46

زندگی نامه کلبرگ که در سال 1927 زاده شد ، در برونکسویل نیویروک رشد یافت و وارد آکادمی آندوور 1 درماساچوستز گردید که یک مدرسه متوسط خصوصی برای دانش آموزان باهوش و معمولاً ثروتمند بود

قیمت فایل فقط 2,900 تومان

خرید

زندگی نامه کلبرگ 

زندگی نامه

کلبرگ که در سال 1927 زاده شد ، در برونکسویل نیویروک رشد یافت و وارد آکادمی آندوور  [1] درماساچوستز گردید که یک مدرسه متوسط خصوصی برای دانش  آموزان باهوش و معمولاً ثروتمند بود .                                                                                                   

وی بیدرنگ به کالج نرفت بلکه در عوض به کمک یهودیان مهاجر شتافت . در آنجا وی دریک کشتی باری قدیمی که پناهندگان و آوارگان را از نقاط مختلف اروپا به خاور میانه حمل کرد . مهندس دوم شد . سپس در سال 1984 دردانشگاه شیکاگو ثبت نام کرد . دراینجا در آزمون های ورودی چنان نمرات بالایی به دست آورد که تنها به چند دوره معدود جهت کسب درجه لیسانس خود نیاز داشت . این کار را نیز در  عرض یکسال انجام داد . نخست با این گمان  که بهتر است روان شناس بالینی  شود ، در شیکاگو به کار در رشته روان شناسی ادامه داد . به هر حال به زودی به کار های پیاژه علاقه مند شد و شروع به مصاحبه با کودکان و نوجوانان درمورد  موضوعات اخلاقی نمود . نتیجه آن رساله دکترای او بود که نخستین تفسیر از تئوری نوین مرحله ای  او محسوب می شود . کلبرگ یک انسان فروتن و بی علاقه به تشریفات و درضمن یک مدرس واقعی است .  وی به مدت طولانی و به طور عمیق درباره موضوعات گسترده ای در روان شناسی و فلسفه اندیشیده است و درکمک به دیگران جهت درک دانش بسیاری از روان شناسان قدیم همچون روسو ، جان دیوئی [2] و جیمز مارک بالدوین  [3]کارهای بسیار انجام داده است .

کلبرگ از 1962 تا 1968 در دانشگاه شیکاگو به تدریس مشغول بوده است و از سال 1968 نیز در دانشگاه هاروارد به کار اشتغال دارد .

رشد شخصیت از نظر كلبرگ

به اعتقاد بسیاری از نظریه دانان روانشناسی كه احتمالاً نظر خود را از فروید گرفته اند، رشد شخصیت انسان حدود پنج سالگی متوقف می شود. از این دیدگاه، قالب و ماهیت شخصیت آدمی را تجربه های شیرخوارگی و سال های نخستین كودكی تعیین می كند و پس از این دوره، احتمال دگرگونی شخصیت انسان بسیار اندك است. یونگ نخستین نظریه دانی بود كه به تكامل شخصیت در سراسر زندگی انسان اعتقاد داشت و می پنداشت تحول قطعی در شخصیت، میان سی و پنج تا پنجاه سالگی روی خواهد داد. دست كم اینكه زندانی تجربه های نخستین دوره ی كودكی نیستیم.


قیمت فایل فقط 2,900 تومان

خرید

برچسب ها : پژوهش , شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , زندگی نامه کلبرگ

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر