امروز: جمعه 24 مرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

ریخته گری

ریخته گریدسته: پلیمر
بازدید: 67 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 15847 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 49

تقسیم بندی صنعت ریخته گری از نظر مواد مصرفی ریخته گری فلزات آهنی وغیر آهنی از نظر تولید ریخته گری شمش وریخته گری قطعه از نظر نوع قالب ریخته گری در قالب موقت (مصرفی) كه تنها قالب یكبار موررد استفاده قرار می گیرد وریخته گری با قالب دائم از نظر روش تولید ریخته گری با ماسه، تحت فشار ، گریز از مركز ، دقیق و ریخته گری ذر قالب دائم ونیمه

قیمت فایل فقط 2,900 تومان

خرید

ریخته گری

ریخته گری از جمله روشهای شكل دادن فلزات است كه از طریق ذوب فلز وریختن مذاب در قالب ،قطعه به شكل مورد نظر به دست می آید . مزایای این روش نسبت به سایر روشهای تولید قطعات عبارت است از :

 1)سادگی روش ، 2 )امكان تولید قطعات كوچك ،بزرگ وپیچیده ، 3)ایجاد خواص لازم با كنترل تركیب شیمیایی وانجماد ، 4)تهیه قطعات از آلیاژهایی كه با سایر روشها امكان تولید ندارد

5)فواید اقتصادی

تقسیم بندی صنعت ریخته گری :

از نظر مواد مصرفی : ریخته گری فلزات آهنی وغیر آهنی

از نظر تولید : ریخته گری شمش وریخته گری قطعه

از نظر نوع قالب : ریخته گری در قالب موقت (مصرفی) كه تنها قالب یكبار موررد استفاده قرار می گیرد وریخته گری با قالب دائم

از نظر روش تولید : ریخته گری با ماسه، تحت فشار ، گریز از مركز ، دقیق و ریخته گری ذر قالب دائم ونیمه دائم تحت اثر وزن .

ابزارووسایل قالب گیری

بیل ریخته گری:

از بیل برای اماده سازی ماسه وحمل آن به داخل درجه استفاده می گردد.

سرند(غربال) ریخته گری:

برای جداکردن مواد خارجی مواد خارجی موجوددر ماسه از قبیل چوب-میخ- پلیسه وغیره وهمچنین برای مخلوط ویکنواخت کردن ماسه قالب گیری از سرند (غربال) استفاده می شود.

غربالی را که دارای سوراخهای ریزتر باشد الک نامیده میشود.معمولادر قالب گیری روی مدل راابتدابا قشری از ماسه نرم می پوشانند که برای این کارازالک استفاده می کنند.

درجه:

جعبه ای است که قالب گیری در ان انجام شده وماسه در داخل آن انجام شده وماسه در داخل آن کوبیده می شود .وظیفه درجه حفظ و نگهداری ماسه میباشد ومعمولا از دو لنگه زیری و رویی تشکیل شدهکه به وسیله چند پین  روی یکدیگرجفت می گردد.جنس آن بستگی به کاربرد وتعداد دفعات مورد استفاده از چوب ـآلومینیوم ویا فولادی می باشد. شکل درجه وابعاد آن بستگی به مدل دارد.

صفحه زیر درجه:

صفحه مسطحی است که در موقع قالب گیری زیر درجه قرارداده واندازه ان ازدرجه بزرگتر است جنس ان ازچوب یافلز می باشد.   صفحه زیر درجه جهت صاف بودن سطح درجه وهمچنین در درجه هایی که مدل سنگین در آنها قالب گیری شده و در موقع برگردانیدن آنها احتمال افتادن مدل می رود مورد استفاده قرار می گیرد.

ابزار پاشنه سر تخت:

از این ابزار برای خارج کردنماسه اضافی از کف قالبهای گود وتعمیر وصاف کردن آنها استفاده می شود.

قیمت فایل فقط 2,900 تومان

خرید

برچسب ها : شهرسازی‌ , معماری , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق , ریخته گری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر